۲۰۱۸ بدون رونالدو، بدون مسی چه شکل است؟

بزرگترین اتفاق قرن اخیر جهان فوتبال در حال وقوع است و برای تجربه ان تنها یک گام دیگر تا سقوط ابر ستاره ها باقی مانده است، سقوطی که می تواند منجر به پیدایش ستاره های بزرگ دیگر در اوج آسمان ها باشد.

جام جهانی های هر دوره اتفاقات خاص و مسائل ویژه ای را در بر خواهد داشت، هر جام جهانی همانند یک سریال بی پایان برای هواداران فوتبال مهیج و دوست داشتنی بوده است که برای رسیدن فصل جدید آن ۴ سال بی تابی می کنند، فصل هایی که در هر دوره خود ستاره هایی را به دنیای فوتبال هدیه می کنند.

فرض را اینگونه بگیریم که اگر پرتغال نتواند در دیدار نهایی خود از سد سوئیس عبور کند و راهی پلی آف شود تا در پلی آف نیز ناکامی خود را ادامه دهد و موفق به صعود در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نشود و در سوی دیگر آرژانتین و لیونل مسی نیز در همان مرحله گروهی از صعود به جام جهانی بازبمانند! چه خواهد شد؟؟

بدون رونالدو، بدون مسی! این فوتبال خالص است که می توانید تماشاگر ان باشید، به دور از هرگونه تعصب و هواداری، حالا می توانید ستاره های دیگر را ببینید که برای یدیده شدن چگونه سو سو می زنند، دیگر شرکت های بزرگ اسپانسری در کار نخواهند بود تا با حضور های غیر فوتبالی خود در هر مراسم و هر عنوانی دست یکی از دو را برای برترین ها به عنوان فرد پیروز بالا ببرند!

فوتبال و ورزشگاه ها به غیبت مسی و رونالدو عادت خواهند کرد! این باور غلط که با حضور آن ها هر تورنمنتی جذاب خواهد بود از بین می رود تا درخشش دیگر تیم ها نیز دیده شود، چرا که در چنین شرایطی تمام تیم به چالش خواهد کشیده شد و تنها ۱ نفر از آن ۱۱ نفر در میدان بازی دیده خواهد شد! و آن ابر ستاره تیم است! پس چرا یک نفر را فدای یک کنیم؟؟

یا فرض را اینگونه بگیرید، پرتغال بتواند به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه صعود کند و آرژانتین موفق به انجام این مهم نشود، آیا می توانید هضم کنید که رونالدو بی رقیب در این تورنمنت حضور داشته باشد؟ قطعا خود رونالدو نیز راضی به این مسئله نخواهد بود، چرا که او بارها ثابت کرده است مبارزه طلب است و از چالش های بزرگ لذت می برد، پس چرا بخواهیم این دو دوقلوی افسانه ای را از هم جدا کنیم؟ آن ها با هم معنا پیدا می کنند!

می توان دو در بدترین حالت ممکن، دو فرضیه را مطرح کرد، غیبت دو ابر ستاره پرتغالی و آرژانتینی در جام جهانی و یا حضور یکی از این دو در این تورنمنت مهم، حالا اگر بنا بر انتخاب شما باشد، کدامین را برمی گزینید؟

چه بخواهیم و چه نخواهیم رونالدو و مسی به زودی به دنیای حرفه ای خود پایان می دهند و تورنمت ها به عدم حضور آن ها عادت می کند، چرا که فوتبال همیشه راه خود را رفته است، دیگو مارادونا افسانه ای، سال ها پیش از دنیای فوتبال کناره گیری کرد، آیا فوتبال تمام شد؟ یوهان کرایف، پله و .. از دنیای فوتبال کنار رفتند، آیا فوتبال متوقف شد؟

فوتبال همواره راه خود را بار سرعت ماورای نور حرکت می کند، اتفاقات را در خود حل می کند و به عنوان یک رویداد بزرگ به شما تحویل می دهد، پس چرا با فوتبال انس نگیریم؟ چرا باید ستاره ها را بهانه ای برای بقای فوتبال ببینیم؟ آیا این بی مهری در حق فوتبال نیست؟

در هر حال هر شرایطی در دنیای فوتبال محتمل است، مانند هلندی که این روزها شدیدا بیمار است و نمی تواند رقابت های بزرگ حاضر شود، آیا کسی سراغی از آنها می گیرد؟ خیر! چرا که فرصت برای دیگر تیم ها مهیا خواهد شد تا به خوبی خود را نشان دهند و برای عرضه توانایی های خود پای به میدان بگذارند!

بدون رونالدو، بدون مسی! برای این اتفاق بزرگ که خود روی دادنش بسیار هیجان انگیز است آماده باشید! حتی اگر هم بخواهید از باور آن امتناع کنید، در جام جهانی بعدی باید آن را بپذیرید! فوتبال قانونی شبیه به قانون زندگی دارد! هرگز نمی توانید از آن بگریزید! چرا که سرنوشت همه در پایان مانند هم است!

 

منبع : varzesh11

نویسنده مطلب: امیر

در حال ساخت و ساز...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.