اسکنر ۳ بعدی Vivo قوی تر از Face ID

با این که برای بسیاری از ما Vivo برند شناخته شده نیست، اما پیشرفت‌های این کمپانی بسیار چشم‌گیر بوده است و آنان در اقدامی جدید از تکنولوژی سنجش سه‌بعدی خود با دقتی ده برابر تکنولوژی Face ID اپل رونمایی کردند.

حدوداً ۱۰ روز پیش بود که کمپانی Vivo از گوشی Oppo Find X با نمایشگر تمام صفحه خارق‌العاده و دوربین‌های کشویی رونمایی کرد. با این حال آنان در روز گذشته از تکنولوژی جدید اسکن چهره خود رونمایی کردند که حداقل روی کاغذ دارای دقتی ۱۰ برابر قابلیت اسکن چهره اپل یا همان Face ID است.

این تکنولوژی اسکن سه‌بعدی چهره می‌تواند تا ۳۰۰۰۰۰ هزار نقطه مادون قرمز را روی هدف مورد نظر بتاباند و این در حالی است که تکنولوژی فعلی اپل تنها قادر به تاباندن ۳۰۰۰۰ هزار نقطه به صورت همزمان است. دوربین‌ها و سیستم‌هایی که با استفاده از تابش شعاع نور می‌تواند عمق و فاصله را تشخیص به دهند را در اصطلاح TOF (time-of-flight) می‌گویند و مکانیزم کاری آن‌ها به این گونه است که مدت زمان رفت و برگشت نور تابیده شده را اندازه گرفته و این گونه عمق و فاصله را تشخیص می‌دهند. نکته بسیار هیجان‌انگیز سیستم جدید ویو در این است که این سیستم قادر است به راحتی تا فاصله‌ی ۳ متری را اسکن کرده و این گونه نقشه‌‌ای از محیط روبروی خود را با رعایت عمق تصویر رسم کند.

همان گونه که ویو اشاره کرده است، این تکنولوژی به راحتی می‌تواند در زمینه‌های مختلفی به کار گرفته شود که از جمله آن‌ها می‌توانیم به تشخیص حالات و حرکات چهره و همچنین عکس‌برداری سه‌بعدی و واقعیت افزوده (AR) اشاره کنیم. به عنوان نمونه این گونه در نظر بگیرید که در آینده‌‌ای نزدیک برای انتقال مدل سه‌بعدی چهره خود به درون فضای مجازی کافی است که در چندین زاویه مختلف و در مقابل سنسور تعبیه شده در گوشی خود قرار بگیرید و پس از آن می‌توانید به جای استفاده از انیموجی‌ها و یا مموجی‌های فعلی، از چهره‌ی واقعی خود در مکالمات فضای مجازی خود استفاده کنید.

تکنولوژی سنجش سه‌بعدی کمپانی ویو در گنگره‌ی جهانی موبایل در شانگهای چین به نمایش گذاشته شده بود. لازم به ذکر است که این کمپانی در گذشته هم در این رویداد از تکنولوژی‌های دیگری هم رونمایی کرده بود که از نمونه‌های آن می‌توانیم به حسگر ادغام شده با صفحه گوشی‌های هوشمند اشاره کنیم که در فاصله‌ی یکسال بعد از آن در گوشی‌های موبایل این کمپانی به کار گرفته شد و جالب این است که همچنان کمپانی‌های بزرگی همانند LG و Samsung نتوانسته‌اند به چنین مواردی دست پیدا کنند.

به هر جهت Vivo اعلام کرده است که همچنان باید روی بخش‌هایی از این تکنولوژی کار بشود ولی آن‌ها در نظر دارند که همانند موارد گذشته، این تکنولوژی بسیار کاربردی را هم کاملاً تجاری بکنند.

نظر شما در مورد تکنولوژی سنجش سه‌بعدی جدید ویو چیست؟ آیا شاهد تغییرات چشم‌گیری در اسکن سه‌بعدی چهره خواهیم بود؟

منبع : شهرسخت افزار

نویسنده مطلب: امیر

در حال ساخت و ساز...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.