آلزایمر را با این ماده غذایی ضربه فنی کنید

آلزایمر را با این ماده غذایی ضربه فنی کنید

آلزایمر عوارض وحشتناکی به همراه دارد، انتظار می‌رود تا سال ۲۰۵۰ تعداد مبتلایان به این بیماری به ۱۶ میلیون نفر برسد، بنابراین پیشگیری از این بیماری خطرناک بسیار ضروری است.

بیماری آلزایمر در حال حاضر ششمین علت مرگ و میر در آمریکا است، آلزایمر یک بیماری مغزی ویران کننده است که حافظه، رفتار و تفکر را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

اگرچه شیوع رو به رشد آن موجب افزایش تحقیقات در زمینه این بیماری شده است اما درمان قطعی برای آن وجود ندارد، در حال حاضر بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که اگر شما در مورد آلزایمر نگران هستید باید برای جلوگیری از آن تلاش کنید. یک مطالعه مهم نشان داده است که اسیدهای چرب امگا ۳ طبیعی یک ابزار ارزشمند در پیشگیری از آلزایمر هستند.

محققان در برلین، اثراتی را که دریافت دوز روزانه ۲۲۰۰ میلی گرم اسید چرب امگا ۳ در طی ۶ ماه داشت را بررسی کردند. آنها به دنبال یک روش پیشگیری طولانی مدت بودند که برای بیماران مسن نیز قابل استفاده و استفاده از آن نیز در زندگی روزمره راحت باشد.

از آنجایی که اسیدهای چرب امگا ۳ تمام این شرایط را داشت و به طور مستقیم بر عملکرد سلول‌های عصبی اثر می‌گذارند، محققان تصمیم گرفتند به اسیدهای چرب امگا ۳ توجه بیشتری نشان دهند.

اگر از آلزایمر می‌ترسید، مصرف این ماده غذایی را فراموش نکنید
محققان دریافتند عملکرد حافظه موقت افرادی که اسیدهای چرب امگا ۳ را مصرف کرده بودند نسبت به افرادی که از روغن آفتابگردان استفاده کرده بودند، به شدت بهتر بوده است.به گفته محققان: «نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که یک رویکرد دراز مدت برای پیشگیری به ویژه در حفظ عملکرد شناختی در افراد مسن موثر است، یک رویکرد هدفمند که شامل مصرف مکمل‌های غذایی باشد، می‌تواند نقش مهمی در این زمینه داشته باشد.»

آنها قصد دارند تا اثرات تکمیل ترکیبی از ویتامین B و اسیدهای چرب امگا ۳ را بررسی کنند. تحقیقات انجام شده توسط محققان دانشگاه آکسفورد نشان داده است که این ترکیب می‌تواند اثرات قابل توجهی داشته باشد.پیش از این نیز، محققان در مطالعه دیگری که در مجله بیماری آلزایمر منتشر شد، دریافتند که دریافت سطوح بالای امگا ۳ موجب افزایش جریان خون در مناطق خاصی از مغز می‌شود.

با توجه به تعداد بالایی از آمریکایی‌هایی که در معرض خطر ابتلا به آلزایمر قرار دارند، انتظار می‌رود تا سال ۲۰۵۰ تعداد مبتلایان به این بیماری به ۱۶ میلیون نفر برسد. بنابر هیچ وقت برای بهبود رژیم غذایی خود به منظور پیشگیری از آلزایمر دیر نیست.

موادغذایی حاوی امگا۳
مواد غذایی زیادی هستند که در آنها امگا ۳ به وفور وجود دارد، ماهی خال خالی، ماهی قزل آلا و شاه ماهی از بهترین منابع امگا ۳ هستند این منابع امگا ۳، به راحتی در دسترس هستند؛ شما همچنین می‌توانید مقادیر نسبتا زیادی از آن را در ساردین‌ها، آنچوی‌ها و صدف‌ها پیدا کنید. اگر شما طرفدار غذاهای دریایی نیستید، می‌توانید از راه منابعی مانند دانه‌های چیا، دانه‌های کتان و گردو امگا ۳ مورد نیاز بدن خود را تامین کنید.

آلزایمر عوارض وحشتناکی را برای خانواده‌ها به ارمغان می‌آورد، همانطور که دانشمندان همچنان در تلاش برای یافتن درمان این بیماری هستند، شما باید خود و اطرافیان خود را برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری ترغیب کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نویسنده مطلب: محمد

http://kolony.ir/images/authors/mohammad_avatar.jpg---http://kolony.ir/images/authors/mohammad_cover.jpg---یه نفر کیش، همَمون مات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.