با گوشی هوشمند فشار خون خود را کنترل کنید

با گوشی هوشمند فشار خون خود را کنترل کنید

محققان دانشگاه میشیگان برنامه تلفن همراهی تولید کرده اند که پس از نصب بر روی گوشی آیفون می تواند فشار خون افراد را اندازه گرفته و آن را تحت کنترل داشته باشد.

به گزارش کالاسودا به نقل از مهر، این برنامه با بهره گیری از قابلیت لمس سه بعدی گوشی آیفون اپل یا ۳ D Touch که از زمان عرضه گوشی های آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس در دسترس قرار گرفت، فشار خون هر کاربر را اندازه گیری می کند.

لمس سه بعدی کاربران

فناوری لمس سه بعدی به کاربر امکان می دهد تا با اعمال فشار کم و زیاد بر روی نمایشگر گوشی از طریق لمس آن دستورات متنوعی را به اجرا بگذارد.

یک وسیله مشابه نام MDMouse هم به بازار عرضه شده است که طرز کار مشابهی دارد، و فشار خون کاربر را از طریق یک کاف انگشتی اندازه می‌گیرد.

روش استفاده کاربران از این سیستم

کاربر برای اولین استفاده از این برنامه باید انگشت اشاره خود را بر روی بخش مشخص شده از یک صفحه مستطیل شکل سفید قرار داده و این صفحه را در زیر قاب گوشی قرار دهد. با این کار بخشی از نمایشگر در کنار دوربین سلفی به عنوان محل قرار دادن انگشت در استفاده های بعدی مشخص می شود. از این به بعد کاربر باید گوشی را در سطح قلب خود بالا آورد و انگشت خود را در محل قرار دهد به گونه ای که لنز دوربین هم پوشانده شود.

با این کار دوربین قادر به کشف جریان خون بوده و برنامه یادشده می توانند فشار خون را اندازه بگیرد و در نهایت اطلاعات مذکور از طریق اپلیکیشن برنامه به نمایش درمی آید.

همچنین به زودی با ارائه برنامه کاربردی iHealth Scale می‌توان داده‌های مربوط وزن را هم وارد این سیستم کرد.

کاربران  می توانند با پزشکشنان بیشتر در تماس باشند

کاربران می‌توانند از این وسیله برای کاهش وزن استفاده کنند و نتایج را با ای‌میل برای پزشکشنان بفرستند. iHealth Scale با باتری نیم‌قلمی کار می‌کند و وزن را بر حسب کیلوگرم یا پوند ثبت می‌کند. این سیستم به زودی به بازار عرضه خواهد شد.

سیستم مشابه برای اندازه‌گیری وزن

iHealth Scale  شامل یک ترازوی دیجیتال استاندارد است که به صورت بی‌سیم اطلاعات را از راه بلوتوث به وسیله الکترونیکی کاربر می‌فرستد.برنامه کاربردی مربوط نتایج را نشان می‌دهد و سابقه آنها را به صورت متنی و گرافیکی نگه می‌دارد.

برنامه یادشده از نزدیک به روش های آزمایشگاهی محاسبه فشار خون برخوردار است و انتظار می رود استفاده از آن تا اواخر سال ۲۰۱۹ ممکن شود.

منبع:کالاسودا

نویسنده مطلب: نوشین

http://kolony.ir/images/authors/nooshin_avatar.jpg---http://kolony.ir/images/authors/nooshin_cover.jpeg---ممنون که کلونی را حمایت میکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.